Νέο τριπλ νταμπλ ο Αντετοκούνμπο, νέα νίκη οι Μπακς! (video)

Ασταμάτητος ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, με τρίτο σερί τριπλ νταμπλ οδήγησε τους Μπακς σε νέα νίκη επί των Γουίζαρντς.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο βρίσκεται σε τρομερή κατάσταση και παρασύρει μαζί του όλους τους Μπακς. Τα «ελάφια» πέρασαν με 133-122 από την Γουάσινγκτον, «σκουπίζοντας» τη σειρά και με 25-14 καταδιώκουν τους πρωτοπόρους της Ανατολής Σίξερς (27-12) και Νετς (27-13).

Ο Greek Freak είχε 31 πόντους (6/6 βολές, 11/17 δίποντα, 1/2 τρίποντα), 15 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 3 κλεψίματα, 1 τάπα και 3 λάθη σε 36 λεπτά. Το Μιλγουόκι έφτασε στο +26 στο τρίτο δωδεκάλεπτο και όταν οι Γουίζαρντς πλησίασαν στο -5 στην τελευταία περίοδο, ο 26χρονος σούπερ σταρ ανέλαβε ξανά δράση «καθαρίζοντας» το ματς.

Ο Κρις Μίντλετον με 23 και ο Μπρουκ Λόπεζ με 22 πόντους ακολούθησαν σε απόδοση. Για τους γηπεδούχους ο Μπράντλεϊ Μπιλ, πρώτος σκόρερ στο ΝΒΑ, σταμάτησε στους 37, ενώ ο Ράσελ Γουέστμπρουκ είχε 23 (αλλά με 8/19 σουτ) και 17 ασίστ.