Νίκησαν και οι κορασίδες του Άρη

Μετά τη γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του Άρη, που πέτυχε την Κυριακή την πρώτη της φετινή εντός έδρας νίκη με 3-0 επί των Νέων του Εργοτέλη, το τρίποντο πήραν και οι κορασίδες του συλλόγου, νικώντας με 3-2 το προπαιδικό ΑΕΠ Κατερίνης Ηρακλής.

Όπως αναφέρεται στην επίσημη σελίδα του τμήματος στο facebook:

«Οι κορασίδες του ΑΡΗ πραγματοποίησαν μια πολύ καλή εμφάνιση,ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο, και έτσι έφτασαν στην νίκη εναντίον του προπαιδικού της ΑΕΠ Κατερίνης ο Ηρακλής με 2-3.

Ο αγώνας αυτός, ήταν ο πρώτος για τις θέσεις 9-15 του πρωταθλήματος των κορασίδων του ΑΡΗ και έγινε την περασμένη Κυριακή»,

Σκόρερ για τις «κίτρινες» χρίστηκαν η Θωμαδάκη (10΄, 15′, 20΄), που πέτυχε χατ-τρικ, με τους γηπεδούχους να μειώνουν ένα δεκάλεπτο πριν τη λήξη σε 1-3 και 5΄ πριν το φινάλε σε 2-3.

ΑΡΗΣ (Συμεωνίδης): Βήκα (τερματοφύλακας), Αγαθαγγελίδου, Αναστασιάδου, Γουναρίδου (αρχηγός), Θωμαδάκη, Κέζου, Μπασματζίδου, Παρούση, Πολυχρονιάδου, Σιδερά, Σελεμίδου, Σιδηροπούλου, Τσιάτσου, Μαχαιριδού, Αντωνιάδου, Κρομύδα, Σοφιολάκη.