Νίκησε με… σφραγίδα Λουίς Πάλμα και ξέφυγε στο +8 η Σέλτικ! (video)

Για ένα ημίχρονο «άντεξε» η Ρος Κάουντι απέναντι στην Σέλτικ, προτού… παραδοθεί και γνωρίσει την ήττα με 3-0, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι είδαν τον Μπράουν να αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη κάρτα μόλις στο 10’, με τον Τέρνμπουλ να βρίσκει δίχτυα στο… έβδομο λεπτό του επιπλέον χρόνου στο πρώτο μέρος, κάνοντας το 3×3 και μαζί το 0-1 για τους Κέλτες.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σέλτικ ανέβασε την πίεσή της, κέρδισε πολλά κόρνερ και φάουλ, αλλά χρειάστηκε να έρθει ο παλιός μας γνώριμος Λουίς Πάλμα από τον πάγκο στο 62’ και να «καθαρίσει» τη νίκη, με γκολ στο 78ο λεπτό…

Ενώ από ασίστ του πρώην παίκτη του Άρη, ο Φόρεστ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση των φιλοξενούμενων, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα στο 83’, αλλά και σημειώνοντας από τουλάχιστον ένα γκολ σε κάθε μια από τις 15 σεζόν του με τους Προτεστάντες!