Νίκη Βόλου: Εύκολο απόγευμα (0-2) στη Χαλάστρα πριν τη ρεβάνς με τον Άρη

Με δύο γρήγορα γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο η Νίκη Βόλου επικράτησε 2-0 του Καμπανιακού και τώρα έχει μπροστά της την ρεβάνς του 3-0 με τον Αρη.

Η Νίκη Βόλου… καθάρισε εύκολα το ματς με τον Καμπανιακό, καθώς στα πρώτα οκτώ λεπτά το σκορ ήταν ήδη 2-0 για την ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου.

Μόλις στο 2′, ο Κρητικός άνοιξε το σκορ σε φάση που αρχικά είχε σουτάρει στο αριστερό δοκάρι αλλά στη συνέχεια πήρε το ριμπάουντ και άνοιξε το σκορ. Στο 8′ ο Λίταινας, από αριστερό με ωραίο πλασέ έγραψε το 0-2.

Η Νίκη μπορούσε να κάνει διαχείριση του σκορ και δεν επέτρεψε στον Καμπανιακό να απειληθεί. Στο δεύτερο μέρος ο Καμπανιακός προσπάθησε να πιέσει χωρίς όμως αποτέλεσμα με τη Νίκη Βόλου να ελέγχει το ματς και να φεύγει με το τρίποντο από τη Χαλάστρα.

Ετσι, η ομάδα της Νίκης έφτασε στην 8η νίκη της και ύστερα από 14 ματς έχει 24 βαθμούς ούσα στο -2 από τον Μακεδονικό και την 3η θέση.

Καμπανιακός: Κασαπίδης, Λαγωνίδης, Σαρβανίδης (66′ Πολύζος), Μανιός, Προσκυνητόπουλος, Μπούσης, Ν. Καθάριος, Έππας, Γαρύφαλλος, Παπαστεριανός (38′ λ.τ Βοσκόπουλος), Τότσκα (66′ Μυστακίδης (79′ λ.τ Φροσύνης).

Νίκη Βόλου: Γκαραβέλης, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Ανδρέου, Στίκας, Κυριακίδης, Ριμπέιρο (89′ Μπάλλας), Λίταινας (53′ Πολίτης), Γαβριηλίδης, Κρητικός (46′ Να’α), Τζιώρας (74′ Γιαννίτσης).