Νίκη για τους Κινγκς με Κουφό (video)

Με έναν Κάζινς να κάνει πάλι πράγματα και θαύματα και τον Κουφό να παίζει 15 λεπτά και να βοηθάει πολύ την ομάδα του, οι Κινγκς κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση των Νικς (99-97) σε ένα ματς που κρίθηκε στο τελευταίο σουτ.

Στο τέταρτο 12λεπτο οι Νικς προσπάθησαν να πετύχουν την μεγάλη ανατροπή και λίγο έλειψε να τα καταφέρουν αν ο Καρμέλο δεν αστοχούσε σε σουτ τριών πόντων, τέσσερα δευτερόλεπτα πριν από το τέλος.

Λίγο νωρίτερα ο Κόλισον που με δύο βολές έκανε το 99-95, έχασε την μπάλα (και ενώ ο Άντονι είχε μειώσει σε 99-97) και παραλίγο να γίνει ο μοιραίος της ομάδας του. Ο Καρμέλο ωστόσο, ήταν άστοχος στο τελευταίο σουτ και έτσι οι Κινγκς πήραν τη νίκη.

Ο Κάζινς με 27 πόντους και 11 ριμπάουντ ήταν ο κορυφαίος του αγώνα, ενώ ο Κώστας Κουφός αγωνίστηκε 15 λεπτά και είχε 6 πόντους και 4 ριμπάουντ.