Νίκη επί του ΟΦΗ και τρίτη θέση για την Κ20!

Με γκολ του Παναγιώτη Ξόμπλιου στο τελευταίο των καθυστερήσεων ο Άρης κέρδισε τον ΟΦΗ με σκορ 1-0 στον αγώνα του πρωταθλήματος Κ20 στο γήπεδο της Τριανδρίας. Με αυτή τη νίκη τους οι κίτρινοι βρέθηκαν στην 3η θέση με 44 βαθμούς μετά από 25 αγώνες.

Ο ΟΦΗ έμεινε με 10 παίκτες από το 41’ όταν αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας Γιαγκόζης, ο Άρης πίεση και έφτασε στο γκολ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με την αλλαγή του Νίκου Πασσιαλή.

ΑΡΗΣ: Μάντζαρης, Ρότα, Μπάμπης (80’ Μουτζίκος), Μπιμπισίδης, Μαζουλούξης, Κοντοβάς (70’ Ξόμπλιος), Ντούγκας, Λεμονής, Μπάλιος (61’ Συμεωνίδης), Κτιστόπουλος, Βασιλούδης.

ΟΦΗ: Γιαγκόζης, Μπολάκης, Μπαμπουλάκης, Χύζι, Δαμιανάκης, Παπαδιός, Μανιδάκης, Κοντογιάννης (42’ Γιαννόπουλος), Σακλαμάκης (46’ Αδαμάκης), Χρηστάκης (77’ Τούγλης), Μπάμπης.