Νίκη (41-31) και για τις παγκορασίδες – Οι νεάνιδες δοκιμάζονται στις Συκιές

Τα κορίτσια του Αρη (παγκορασίδες) ξεκίνησαν πολύ καλά το πρωτάθλημα τους και νίκησαν την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου με 41-31,για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης,της ΕΚΑΣΘ 2016-2017 των 6 ομάδων!

Σύμφωνα με την επίσημη ενημέρωση: “Οι κίτρινες έπαιξαν αρκετά καλά και προηγήθηκαν στο σκορ με 13-9 στο πρώτο δεκάλεπτο.

Στην συνέχεια του αγώνα οι κίτρινες αύξησαν και άλλο την υπέρ τους διαφορά πόντων με το ημίχρονο να λήγει με σκορ 23-17.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι κίτρινες πήραν μία διαφορά 10 πόντων και την διατήρησαν μέχρι το τέλος του αγώνα και νίκησαν εύκολα με σκορ 41-31!

Ο προπονητής των κορασίδων του ΑΡΗ,μοίρασε τον χρόνο σε όλες τις παίκτριες του και δοκίμασε διάφορα σχήματα που ήθελε να δει.

Πολύ καλά έπαιξαν από τον ΑΡΗ η Παναγιώτα Σοφιανάκου με 16 πόντους,η Ελισάβετ Καρβουνιάδου με 10 πόντους και η Μαρία Μπαξεβανίδου με 7 πόντους με 1 τρίποντο!

Επόμενος αγώνας για τις παγκορασίδες του ΑΡΗ είναι στις 11/3/2017 στις 16:00 εκτός έδρας στο γήπεδο της Θέρμης με τον Θερμαϊκό Θέρμης,για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης,της ΕΚΑΣΘ 2016-2017!

Δεκάλεπτα: 13-9, 23-17, 33-23, 41-31

Διαιτητής: Μητσιμπόνας

ΑΡΗΣ(Μακρής-Ντάγκας): Καρβουνιάδου 10, Μπαξεβανίδου 7(1), Σοφιανάκου 16,Καραμπατζάκη Άννα 2,Καπόνη 4, Κυρπιζλίδου 2, Εφραιμίδου,Λαζαρίδου, Ατζέμη, Μπουσβάρου,Κάρτσιου, Καραμπατζάκη Λυδία

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Θαλασσινός-Στεφάνου): Καραγιαννάκη 7(2), Φωτιάδου 1, Τζηρίνη 4, Γκόγκου 6(1), Ρούσου 7, Παντελίδου 2, Κουγιουμτζόγλου 2, Κατσαβού 2, Καραπαναγιωτίδη, Στεφάνου”.

* ΟΙ ΝΕΑΝΙΔΕΣ ΤΟΥ ΑΡΗ παίζουν εντός έδρας με τον Παναθλητικό Συκεών,για την 21η αγωνιστική και προτελευταία του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης,της ΕΚΑΣΘ 2016-2017!

7/3/2017 στις 21:00 στο Αλεξάνδρειο ΑΡΗΣ-Παναθλητικός Συκεών

Διαιτητές:Κουκουλεκίδης,Τσαλκιτζής Αρ.
Γραμματεία:Δρακοπούλου, Σκαλιστής.