Νίκη με ανατροπή (2-1) για την Κ19 του Άρη επί του Αστέρα Τρίπολης

Νίκη με νέα ανατροπή σημείωσε η Κ19 του Άρη που επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης με 2-1 για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με εκατοντάδες στοιχήματα & επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ!

Οι «κιτρινόμαυροι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 13’, ωστόσο αντέδρασαν γρήγορα ισοφαρίζοντας δέκα λεπτά αργότερα σε 1-1 με τον Χατζηπιρπιρίδη, σκορ που παρέμεινε μέχρι το ημίχρονο.

Οι παίκτες του Κώστα Καζάνα κατάφεραν να ολοκληρώσουν την ανατροπή, πετυχαίνοντας το 2-1 στο 63’ με τον Βαβλιάκη, ο οποίος είχε περάσει στο παιχνίδι πέντε λεπτά νωρίτερα.

Έτσι ο Άρης έφτασε στην πέμπτη νίκη στο πρωτάθλημα και στους 18 βαθμούς στην 4η θέση, ενώ ο Αστέρας έμεινε στους 10 βαθμούς.

Άρης (Καζάνας): Παρίσης, Χατζηπιρπιρίδης (Ταουσάνης 75’), Σενγκέργκης, Βασιλόπουλος, Μουρατίδης, Καράμπελας, Μαρμαρίδης, Μπακούτσης (Πάγκος 86’), Τσιρωνας (Μπαλικτσής 58’), Κοντοπούλης (Παππάς 58’), Κριμιτζάς (Βαβλιάκης 58’).