Νίκη πρωτιάς των Νεανίδων του Άρη επί του ΠΑΟΚ (video)

Τη νίκη με 57-47, που τον διατηρεί στην πρώτη θέση πέτυχε ο Άρης επί του ΠΑΟΚ στο Παλέ για την 16η αγωνιστική πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με Live Streaming και Cash-out (ισχύουν όροι & προϋποθέσεις)!

Οι «κιτρινόμαυρες» είχαν τον έλεγχο του αγώνα μετά από το πρώτο πεντάλεπτο. Στο δεύτερο δεκάλεπτο προηγήθηκαν με 17-11 και στο 18′ ανέβασαν τη διαφορά στους 1 πόντους (34-20), πριν το 34-23 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο αντίπαλος πλησίασε σε 46-41, όμως ο Άρης κράτησε τη διαφορά στα επίπεδα των 7-10 πόντων και έφτασε στη νίκη, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να καλύψει τη διαφορά της ήττας του Α’ γύρου στην Πυλαία.

Τα δεκάλεπτα: 17-11, 34-23, 46-41, 57-47.

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος-Τσαμπούρη) Δροσούνη 18(2), Κυρπιζλίδου 3, Καρβουνιάδου 20(3), Λαζαρίδου, Στεργάκη 10, Καζαμία 2, Λυκίδου, Βλάχου 2, Εφραιμίδου, Τόλη Ε. 2.

Π.Α.Ο.Κ. (Μασλαρινός-Αγγελίδης) Κουμαντσιώτου 8, Λέξα 10, Μπουτσούκη 3, Σοφιανάκου, Τζέλου 15, Χατζηδάκη, Παντώτη, Μιχαηλίδου Ε. 5(1), Μιχαηλίδου Κ. 6(1).