Νίκη του ΠΑΣ (1-0) επί του Απόλλωνα Σμύρνης

Με γκολ του Μάνου ο ΠΑΣ επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα, που δικαιούται να φωνάζει για την απίθανη απόφαση του διαιτητή Ζαχαριάδη να αποβάλλει τον Βάσιτς στο δεύτερο ημίχρονο!

Ο διαιτητής από την Μακεδονία, είδε χέρι του Βάσιτς εκτός περιοχής με την μπάλα να βρίσκει εμφανέστατα στο πρόσωπό του και με μια αδιανόητη απόφαση απέβαλε τον πορτιέρε της Ελαφράς Ταξιαρχίας σε ένα διάστημα (75’) που είχε το πάνω χέρι και πίεζε για την ισοφάριση του σκορ!

Ο Μάνος πέτυχε το μοναδικό τέρμα για τους Ηπειρώτες στο 7ο λεπτό, ωστόσο οι καλύτερες στιγμές στο ματς ανήκαν στους φιλοξενούμενους που δεν κατάφεραν να βρουν για ακόμη ένα ματς να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα και είδαν έναν ακόμη διαιτητή να μην τους αφήνει να διεκδικήσουν επί ίσοις όροις κάτι καλύτερο!\