ΜΠΑΣΚΕΤ

Ναύαρχος Βότσης (αναπτυξιακή ακαδημία του Άρη): Τρίτη νίκη στα τελευταία τέσσερα ματς

Η αναπτυξιακή ομάδα του Άρη, Ναύαρχος Βότσης, επικράτησε εμφατικά με 85-68 του Όλυμπου ΕΚΕ, στο πλαίσιο της έβδομης αγωνιστικής του National League 2 και σημείωσε την τρίτη της νίκη στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά ισορροπημένο με τον Ναύαρχο Βότση να βρίσκεται πίσω με 18-21, ενώ στη δεύτερη περίοδο κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ και να οδηγηθεί στα αποδυτήρια μπροστά με +10 (47-37).

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ναύαρχος Βότσης έφτασε τη διαφορά στο +16, ενώ δεν δυσκολεύτηκε να πάρει τη νίκη επί του Όλυμπου ΕΚΕ με 85-68.

Δεκάλεπτα: 18-21, 47-37, 66-50, 85-68

Διαιτητές: Σιταρίδης, Αθανασιάδης Αθ., Αθανασιάδης Βλ.

Ναύαρχος Βότσης (Κεσαπίδης): Τσαχτσίρας 15(1), Καζαμίας 7(1), Γιαννίκος 8(2), Επαμεινώνδας 19(3), Χατζηλάμπρου 18(4), Πουρλίδας 9, Πατεράκης 7, Φωτιάδης, Κασιάνος, Βενετίδης 2, Πεταλωτής.

Όλυμπος ΕΚΕ (Κοτανίδης): Ονάσογλου 17(3), Γκιφόπουλος 4, Νουκάρης 10(1), Πάντσιος 7(1), Γαλατσόπουλος 9, Κοκονέση 2, Γιαννουζάκος 5(1), Παπαδόπουλος 4, Μαυρίδης 7(1), Μίχος, Κυργάκης 3.