Νικηφόρο ντεμπούτο Ναφτί στη Λεγκανές

Τρίποντο μετά από οκτώ αγώνες, με τον Γαλλοτυνήσιο πρώην παίκτη του Άρη στον πάγκο, πήρε η Λεγκανές.

Η Λεγκανές επέστρεψε στις νίκες μετά από οκτώ αγωνιστικές, στο ντεμπούτο του Μεχντί Ναφτί στον πάγκο της, επικρατώντας με 0-2 της Ουέσκα. Παρότι ξεκίνησαν με όνειρα και ελπίδες τη σεζόν, βρέθηκαν πολύ χαμηλά στη βαθμολογία και αυτοί οι τρεις βαθμοί μπορεί να χρησιμεύσουν για τη συνέχεια, ανεβάζοντας το ηθικό των ποδοσφαιριστών.

Στο πρώτο ημίχρονο είχε προβλήματα με την Ουέσκα από τα αριστερά, με τους Φλοριάν Μιγκελ και Μικέλ Ρίκο να δημιουργούν ευκαιρίες που δεν μπόρεσαν να τις εκμεταλλευτούν. Στο δεύτερο ημίχρονο η Λεγκανές κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 61′ με ένα πανέμορφο γκολ του δανεικού από τον Ολυμπιακό, Λάζαρ Ραντζέλοβιτς. Ο Σέρβος έδωσε την ασίστ για το 0-2 στο 82′, με τον Μπόρχα Γκαρθές να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.