Νικολαΐδης: “Εύχομαι στον Άρη να είναι στη Σούπερ λίγκα”

Μετά την εντός έδρας ήττα (1-4) από τον Άρη, ο τεχνικός του Αιγινιακού Κώστας Νικολαΐδης ανέφερε ότι η ευθύνη για το σκορ ανήκει στον ίδιο. Συγκεκριμένα, δήλωσε: «Είχαμε διαφορετική εικόνα στα δύο ημίχρονα. Stoiximan.gr: Θα επιστρέψει ως πρώτος ο Άρης στη Superleague;

Στο πρώτο ήμασταν αρκετοί καλοί, δεχθήκαμε μεν δύο κρύα γκολ, αλλά στη συνέχεια τα παιδιά έβγαλαν εγωισμό και με ορθολογισμό προσπαθήσαμε να δημιουργήσουμε. Σε κάποιες περιπτώσεις ρισκάραμε, δίνοντας την ευκαιρία στον Άρη να βγει μπροστά με αξιώσεις. Θεωρώ όμως ότι η εικόνα μας ήταν πολύ καλή στο πρώτο ημίχρονο.

Έτσι, θεώρησα στο ημίχρονο ότι θα μπορούσα να ρισκάρω παραπάνω, αυτό έκανα και η ευθύνη για το τελικό σκορ ανήκει σε εμένα. Δεν μας βγήκε αυτό που κάναμε κι όταν δίνεις τόσους χώρους σε μια ομάδα όπως ο Άρης είναι δίκοπο μαχαίρι. Δεχθήκαμε το 0-3 κι εκεί τελείωσαν όλα. Εύχομαι καλή συνέχεια στον κόουτς κι εύχομαι στον Άρη να είναι του χρόνου στη Super League γιατί τον χρειάζεται».