Νούνες αντί Κουρμπέλη ετοιμάζει ο Δώνης για το «Κλεάνθης Βικελίδης»

Όλα δείχνουν ότι ο Ζοάο Νούνες θα χρησιμοποιηθεί στα αμυντικά χαφ στον αγώνα της 3ης αγωνιστικής της Superleague με τον Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με ειδικά στοιχήματα για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ σε κάθε αγώνα της Super League!

Ο Γιώργος Δώνης έκανε χθες δοκιμές ενόψει Άρη στο φιλικό απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης, το οποίο έληξε 1-0 υπέρ της «Ελαφράς Ταξιαρχίας».

Ο τεχνικός του Παναθηναϊκού έχει να διαχειριστεί την απουσία του Κουρμπέλη και γι’ αυτό το λόγο χρησιμοποίησε ως δίδυμο αμυντικών χαφ τους Ζοάο Νούνες και Βαγγέλη Θεοχάρη σε σύστημα 4-2-3-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πορτογάλος μετατοπίστηκε στο δεξί άκρο της άμυνας, όμως όπως όλα δείχνουν στο ματς με τον Άρη θα παίξει στη θέση του πρώτου ημιχρόνου.