Ντουράντ και Γουέστμπρουκ ταπείνωσαν τους Ουόριορς! (photos + videos)

Οι Θάντερ ταπείνωσαν τους Ουόριορς στην Οκλαχόμα Σίτι και με το εντυπωσιακό 133-105 πήραν τη νίκη και το προβάδισμα με 2-1 στην σειρά των τελικών της Δύσης, δείχνοντας ότι ελέγχουν απολύτως την κατάσταση.

Ο Κέβιν Ντουράντ τελείωσε τον αγώνα με 33 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κοψίματα. Ο Ράσελ Γουέστμπρουκ είχε 30 πόντους, 12 ασίστ και 8 ριμπάουντ. Άλλοι τέσσερις παίκτες των Θάντερ είχαν διψήφιο αριθμό πόντων: Ιμπάκα (14π., 8ρ.), Ρόμπερσον (13π. με 3/5τρ.), Γουέιτερς (13π., 3ρ., 3ασ.) και Καντέρ (10π., 12ρ.).

Το ημίχρονο ήταν 72-47 για τους Θάντερ που έφτασαν να προηγούνται μέχρι και 41 πόντους (113-72) στην τέταρτη περίοδο! Από τους Ουόριορς ξεχώρισαν οι Κάρι (24π.) και Τόμπσον (18π.). Κανείς άλλος παίκτης δεν είχε διψήφιο αριθμό πόντων.

thunder_warriors_g3_2 thunder_warriors_g3_3 thunder_warriors_g3_4 thunder_warriors_g3