«Ξέσπασε» στην Παναχαϊκή ο Άρης – Νικηφόρο ντεμπούτο του Φίνου

Εντυπωσιακός ο Άρης στο ντεμπούτο του Σπύρου Φίνου στο πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε πολύ εύκολα της Παναχαϊκής με 3-0 (25-18, 25-15, 25- 20) σετ.

Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν σαρωτικοί και κυρίως σταθεροί σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και σε καμία περίπτωση δεν έδωσαν το δικαίωμα στην ομάδα της Πάτρας ότι μπορεί να διεκδικήσει κάτι παραπάνω μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Άμυνα που έσπαζε κόκκαλα… επίθεση κατά ρυπάς… μπλοκ ανίκητο… πρώτο χρόνο τρομερό… Αρμενάκη… Κυριακίδη… Παπαδημητρίου ασταμάτητους… Χαριτωνίδη που μοίραζε εκπληκτικά το παιχνίδι… Ντίνα… Χατζηπαραδείση βράχους… Γκαρά σίγουρη αξία….

Ο Άρης δεν μπορούσε να χάσει με τίποτα την αναμέτρηση. Αυτή η νίκη ήταν η δεύτερη φετινή στο πρωτάθλημα, αλλά πρώτη «καθαρή», αφού είχε προηγηθεί η εκτός έδρας νίκη στο Αιγίνιο με 3-2 σετ.