Ξιφασκία: Επιστροφή με Κύπελλο και μετάλλια από τα Ιωάννινα για τον Άρη (photos)

Οι αθλητές του Τμήματος Ξιφασκίας του Άρη συνέχισαν τις εξαιρετικές εμφανίσεις, αυτή τη φορά στο Πανελλήνιο Κύπελλο “Η ΕΥΡΟΙΑ”, που διεξήχθη στην πόλη των Ιωαννίνων το Σαββατοκύριακο (15-16/10), επιστρέφοντας με Κύπελλο και χάλκινο μετάλλιο.

Όπως ενημέρωσε ο Α.Σ. Άρης:

Συγκεκριμένα, η Πανδώρα Γουσοπούλου κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία ανάπτυξης Παγκορασίδων, ενώ ο Θωμάς Αβραάμ Γρόλλιος κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Νέων Ανδρών.

Επιπλέον, τρεις αθλητές μας τερμάτισαν στην οκτάδα. Η Ολυμπία Λυγούρα κατέλαβε την 5η θέση στην κατηγορία των Παγκορασίδων, ο Γκυ Λεοτόν την 7η θέση στην κατηγορία Νέων Ανδρών και η Aliesia Chuhunova την 8η θέση στην κατηγορία των Παγκορασίδων.