«Ξύπνησε» επιθετικά ο Τζόουνς στην τελευταία περίοδο

Καθοριστική υπήρξε η συμβολή του Λάκι Τζόουνς στο διπλό του Άρη στην Κρήτη επί του Ρεθύμνου, με τον Αμερικανό να «ξυπνάει» επιθετικά στην τελευταία περίοδο.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με 300+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε αγώνα του Άρη!

Μέχρι το 30’ μπορεί να είχε προσφέρει στον αμυντικό τομέα, ωστόσο… μπροστά είχε μείνει στο μηδέν. Ωστόσο στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ο Τζόουνς πέτυχε 8 πόντους, δίνοντας την ώθηση που έψαχνε ως τότε ο Άρης.

Μάλιστα, στα τρία πρώτα λεπτά της περιόδου ο Τζόουνς έκανε δύο καθοριστικά κλεψίματα, σκόραρε 6 πόντους, κερδίζοντας και δύο φάουλ και ισοφάρισε το παιχνίδι (59-59) μετά από το ξεκίνημα του δευτέρου δεκαλέπτου, για να δώσει λίγο μετά το προβάδισμα στον Άρη ο Χάρις με τρίποντο (61-63).