Οι αλλαγές του Μάντζιου μέσα στα παιχνίδια δημιουργούν και σκοράρουν! (videos)

Στα τρία τελευταία παιχνίδια του Άρη οι παίκτες που πέρασε ως αλλαγή ο Άκης Μάντζιος, είτε βρήκαν δίχτυα είτε δημιούργησαν για γκολ.

Χθες κόντρα στον Ατρόμητο οι Κάτσε και Σίλβα μπήκαν στο ματς στο 59’. Δύο λεπτά αργότερα οι δυο τους συνεργάστηκαν στο γκολ μείωσης του Άρη σε 2-1, με τον Πορτογάλο να «σερβίρει» και τον Αλβανό να σκοράρει.

Στο ίδιο ματς, ο Μαντσίνι πέρασε στο παιχνίδι στο 76’ και μόλις πέντε λεπτά αργότερα ήταν εκείνος που έδωσε την ασίστ στον Σάσα για το 2-2.

Στον προηγούμενο αγώνα του Άρη στη Λάρισα, ο Σίλβα πέτυχε το τρίτο γκολ της ομάδας (0-3) στις καθυστερήσεις κι ενώ είχε μπει στο παιχνίδι 20 λεπτά νωρίτερα.

Τέλος, και στο ματς με τον Ολυμπιακό, ο Πορτογάλος ήρθε από τον πάγκο και είχε συμμετοχή στο τέρμα των «κιτρινόμαυρων». Πέρασε στο παιχνίδι στο 57’ και έδωσε την πάσα στον Μπερτόγλιο, ο οποίος επίσης είχε μπει επίσης ως αλλαγή στο 74’, με τον Αργεντινό να πετυχαίνει το 1-2.