Οι παίκτες της Λάρισας… άδειασαν τον Κούγια: “Σπάνιο να παίζεις με τέτοιο κόσμο”!

Οι παίκτες της Λάρισας… άδειασαν τον Αλέξη Κούγια, ο οποίος προσπάθησε να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα μπροστά στις κάμερες, στοχοποιώντας (με τον μυαλό του…) τον Γιώργο Κολτσίδα.

“Σπάνιο να παίζεις με τέτοιο κόσμο”, ομολόγησαν οι ίδιοι οι παίκτες της ΑΕΛ, πλέκοντας το εγκώμιο για τον λαό του Άρη!

Δηλώσεις στην κάμερα της ΕΡΤ έκανε ο Νίκος Καρανίκας μετά την ήττα της ΑΕΛ από τον Άρη για την 2η αγωνιστική της SuperLeague τονίζοντας πως η ομάδα του θα μπορούσε να είχε πάρει περισσότερα πράγματα στον αγωνιστικό χώρο εφόσον ήταν πιο θετική στην τελική προσπάθεια.

Αναλυτικά η δήλωση του: «Ήταν μία πρόκληση για εμάς. Παίζαμε σε ένα γήπεδο που είναι σπάνιο για τα ελληνικά δεδομένα.

Ήμασταν αρκετά διαβασμένοι στο ματς. Αν εξαιρέσουμε 2-3 καταστάσεις που μας απείλησε στο πρώτο ημίχρονο ο Άρη, στο δεύτερο ημίχρονο δεν μας έβγαλε φάσεις».

Δηλώσεις στην κάμερα της ΕΡΤ έκανε ο ποδοσφαιριστής της ΑΕΛ, Χρήστος Γρομητσάρης

Αναλυτικά οι δηλώσεις του: «Παίζαμε σε μία δύσκολη έδρα όπως είναι αυτή του Άρη. Κρατούσαμε καλά στην άμυνα μέχρι κάποιο σημείο του αγώνα. Είχαμε φάση με τον Γκόικοβιτς για να προηγηθούμε. Θα μπορούσαμε να προηγηθούμε εμείς. Αλλά πιστεύω πως χάσαμε την συγκέντρωση μας στα γκολ».