Οι… πρώτες φορές του Φετφατζίδη

Ο Γιάννης Φετφατζίδης ετοιμάζεται σήμερα στην Τρίπολη για το επίσημο ντεμπούτο του με την φανέλα του Άρη, το οποίο θα είναι το πέμπτο της επαγγελματικής του καριέρας.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Τι έγινε όμως στα προηγούμενα;

Στις 31/10/2009 κάνει ντεμπούτο με την πρώτη ομάδα του Ολυμπιακού σε εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ατρόμητο, όπου έπαιξε ως αλλαγή για 22 λεπτά, με την ομάδα του Πειραιά να κερδίζει με 0-1. Τότε προπονητής του ο Ζίκο, ο πρώτος που τον πίστεψε τόσο πολύ. Την επόμενη αγωνιστική με τον Ηρακλή στο “Καραϊσκάκης” έπαιξε 90λεπτο.

Με την Τζένοα έκανε ντεμπούτο στην Σέριε Α στις 21/9/2013, σε ένα 0-0 κόντρα στην Λιβόρνο εντός έδρας, όπου έπαιξε για μόλις 2 λεπτά. Μία εβδομάδα μετά έπαιξε 30 λεπτά κόντρα στην Νάπολι.

Με την Κιέβο Βερόνα έκανε ντεμπούτο στις 22/2/15 παίζοντας 26 λεπτά ως αλλαγή στην ήττα με 3-0 από την Έμπολι.

Και τέλος, με την Αλ Αχλί στην Σαουδική Αραβία, έκανε στις 21/8/2015 στην εκτός έδρας ισοπαλία της ομάδας του τότε, 0-0, με την Τααουόν.