Οι Τζαζ πήραν την… μάχη κόντρα στους Ουίζαρντς

Οι Γιούτα Τζαζ έκαμψαν την αντίσταση των Ουάσινγκτον Ουίζαρντς, επικρατώντας με 120-112.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σχεδόν σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, με τους Τζαζ να κλείνουν το πρώτο δωδεκάλεπτο προηγούμενοι με 30-27, όμως στη δεύτερη περίοδο οι Ουίζαρντς αντεπιτέθηκαν και πέρασαν μπροστά στο σκορ (60-66).

Στο τρίτο δωδεκάλεπτο ήταν η σειρά των Τζαζ να ανακτήσουν τα ηνία της αναμέτρησης κλείνοντας την τρίτη περίοδο στο +3 (93-90). Στην τέταρτη περίοδο οι Ουίζαρντς έμειναν από δυνάμεις και οι Τζαζ έφτασαν στη νίκη με 120-112.

Έτσι η ομάδα από την Γιούτα πανηγύρισε την 19η νίκη της σεζόν (19-16 το ρεκόρ) και παραμένει σε τροχιά playoffs, ενώ αντίθετα οι Ουίζαρντς, γνώρισαν την 21η ήττα τους (12-21 το ρεκόρ τους).

Ο Μαλίκ Μπίσλι (25π), ο Τζόρνταν Κλάρκσον (23π, 7ρ, 3ασ) και ο Λάουρι Μάρκανεν (21π, 5ρ), ηγήθηκαν για ακόμη ένα ματς των Τζαζ, ενώ ο Μπράντλεϊ Μπιλ (30π, 5ρ, 5ασ) το πάλεψε όσο μπορούσε για τους Ουίζαρντς.