Ο έλεγχος των παικτών του Άρη κόντρα στον Ολυμπιακό

Δεύτερη σερί ήττα για τον Άρη, αυτή τη φορά με 1-0 κόντρα στον Ολυμπιακό. Οι παίκτες των «κιτρινόμαυρων» περνάνε από το «μικροσκόπιο» του PRESSARIS με βάση την απόδοση που είχαν στον αγωνιστικό χώρο.

Κουέστα: Προσπάθησε, πάλεψε να κρατήσει το μηδέν ωστόσο του το στέρησε ο Τικίνιο στο δεύτερο ημίχρονο. Για ακόμα έναν αγώνα ήταν σταθερός ενώ έκανε και κάποιες καίριες επεμβάσεις. 6.5/10

Εμπακατά: Μέτριος αμυντικά, προσπάθησε να πάρει προσπάθειες στην επίθεση δίχως όμως να καταφέρει να δημιουργήσει επικίνδυνες φάσεις προς την αντίπαλη εστία. 5.5/10

Μπράμπετς: Βρέθηκε πολλές φορές εκτεθειμένος, δεν μπόρεσε να περιορίσει τον Τικίνιο. 4/10

Φαμπιάνο: Δεν δημιούργησε παιχνίδι από το κέντρο της άμυνας ενώ η εστία του Άρη απειλήθηκε πολλές φορές κατά την διάρκεια του αγώνα. 4.5/10

Σούντγκρεν: Ακίνδυνος επιθετικά ενώ στο αμυντικό κομμάτι μερικά λάθη παραλίγο να κοστίσουν ακόμα και το γκολ. 4/10

Ματέο Γκαρσία: Άφαντος σε όλη την διάρκεια του αγώνα, δεν πήρε πρωτοβουλίες, ουδέποτε απείλησε τον αντίπαλο. 3/10

Ματίγια: Προσπάθησε να ελέγξει το κέντρο ωστόσο η φυσική του κατάσταση δεν του επέτρεψε να ακολουθήσει τον ρυθμό των φιλοξενούμενων. 4/10

Ντουκουρέ: Έτρεξε στον αγώνα, ανούσια στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης. 4/10

Ιτούρμπε: Ο πιο ενεργητικός παίκτης του Άρη στην επίθεση. Πήρε πρωτοβουλίες που ωστόσο δεν του βγήκαν. Αρκετές φορές κράτησε την μπάλα περισσότερο από ότι χρειαζόταν ενώ πήρε αρκετές λανθασμένες αποφάσεις. 4/10

Πάλμα: Δεν μπόρεσε να ξεχωρίσει για ακόμα ένα ματς, δείχνει να μην βρίσκεται ακόμα στο επιθυμητό επίπεδο. 3/10

Μαντσίνι: Έτρεξε στην επίθεση, προσπάθησε να κουβαλήσει μπάλα δίχως να του βγει καμία επιθετική προσπάθεια. 4/10

Εντιαγέ: Έπαιξε σε ρόλο ψευτοεπιθετικού, μπήκε δυνατά ως αλλαγή χωρίς όμως να έχει διάρκεια. 4/10

Γκάμα: Για ακόμα ένα ματς η ηλικία του τον εμπόδισε από το να τρέξει στο γήπεδο. 3/10

Μάνος: Αγωνίστηκε για κάτι παραπάνω από δεκαπέντε λεπτά δίχως να κάνει αισθητή την παρουσία του. 2/10