PRESSARIS LIVE: ΑΕΚ – ΑΡΗΣ 73-64 (Τελικό)

Ο Άρης φιλοξενείται στο ΟΑΚΑ από την ΑΕΚ στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Stoiximan.gr Basket League. Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα και όλο το ρεπορτάζ μετά το τέλος του, γι’ αυτό μείνετε  συντονισμένοι!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: ΑΕΚ – ΑΡΗΣ 73-64

40′ Τρίποντο του Μποχωρίδη (73-64).

40′ Τρίποντο του Λαρεντζάκη στη λήξη της επίθεσης της ΑΕΚ (73-61). Τάιμ άουτ από τον Γιαννάκη.

39′ Άστοχο τρίποντο από τον πολύ άστοχο Μποχωρίδη σήμερα…

38′ Ο Γκριν κάνει το 70-61.

38′ Βήματα από τον Μάρας…

38′ Βολές για τον Καββαδά, 1/2 και 68-61.

37′ Βολές του Μούρτου, 2/2 και 67-61.

37′ Νέο καλάθι από τον Καββαδά (67-59), μετά από επιθετικό ριμπάουντ.

36′ Φόλοου του Καββαδά (65-59).

36′ Τρίποντο του Πουλιανίτη (63-59).

35′ Τρίποντο του Βασιλόπουλου (63-56).

35′ Ο Τσαϊρέλης μειώνει σε 60-56.

34′ Καλάθι και φάουλ από τον Καββαδά (60-54). Τέταρτο φάουλ για τον Μάρας.

33′ Ο Μάρας μειώνει σε 57-54. Ο Άρης είναι μέσα στο παιχνίδι…

33′ Ο Τσαϊρέλης μειώνει σε 57-52. Ασίστ από τον Πουλιανίτη που μπήκε στη θέση του Αθηναίου.

32′ Ο Γκριν βρίσκει και πάλι στόχο (57-50).

31′ Ο Γκριν σκοράρει (55-50).

31′ Βολές για τον Αθηναίου, 1/2 και 53-50.

Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: ΑΕΚ – ΑΡΗΣ 53-49

30′ Δεύτερο άστοχο σουτ από τον Αθηναίου…

29′ Βολές για τον Βασιλόπουλο, 2/2 και 53-49.

29′ Ο Τσαϊρέλης κάνει καταπληκτικό τρίτο δεκάλεπτο, νέο επιθετικό ριμπάουντ και 51-49.

28′ 1/2 βολές από τον Ξανθόπουλο (51-47).

27′ Ο Τσαϊρέλης σκοράρει, το ματς στον πόντο (48-47).

27′ Καλάθι από τον Τσαϊρέλη και 48-45.

26′ Ο Πουλιανίτης κάνει το 48-43.

26′ Βολές για τον Βασιλόπουλο, 2/2 και 48-41.

26′ Ο Τσαϊρέλης μειώνει ακόμα περισσότερο (46-41).

25′ Τρίτη ασίστ του Πουλιανίτη, κάρφωμα του Άρη και 46-39. Τάιμ άουτ από τον Σάκοτα.

25′ Επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι από τον Τσαϊρέλη (46-37).

24′ Καλάθι και φάουλ από τον Χάντερ (46-35).

24′ Ο Τσαϊρέλης με ασίστ του Πουλιανίτη κάνει το 43-35.

23′ Επιθετικό ριμπάουντ για τον Μάρας, κερδίζει φάουλ και βολές, 2/2 και 43-33.

22′ Ο Μάρας μειώνει σε 43-31.

21′ Ο Ξανθόπουλος κάνει το 43-29.

21′ Ο Χάντερ κάνει το 41-29.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: ΑΕΚ – ΑΡΗΣ 39-29

20′ Βολές για τον Αθηναίου, 1/2 και 39-29.

20′ Νέο καλάθι από τον Μπάρλοου(39-28).

19′ Ο Καββαδάς κάνει το 37-28.

19′ Βολές για τον Φλιώνη, 1/2 ξανά και 35-28.

18′ Λάθος του Φλιώνη στην κορυφή, κλέβει και καρφώνει ο Μπάρλοου (35-27).

18′ Αντιαθλητικό φάουλ κερδίζει ο Φλιώνης από τον Μπάρλοου, 1/2 και 33-27.

17′ Καλάθι και φάουλ από τον Καββαδά (33-26).

17′ Ο Άτιτς κάνει το 31-26.

16′ Ο Καββαδάς κάνει το 29-26. Τάιμ άουτ από τον Γιαννάκη.

16′ Πανέξυπνο καλάθι του Τσαϊρέλη και 25-26.

15′ Καλάθι-φάουλ από τον Μπάρλοου, 2ο φάουλ του Μποχωρίδη (3 έχει ήδη ο Προύιτ), το σκορ γίνεται 25-24.

15′ Ο Μποχωρίδης βάζει τον Άρη μπροστά (22-24).

13′ Ο Μπάρλοου ισοφαρίζει (22-22).

13′ Τεχνική ποινή από τον Παναγιώτου στον Γιαννάκη για διαμαρτυρίες… Ο Λαρεντζάκης βάζει τη βολή της τεχνικής (20-22).

13′ Ο Λαρεντζάκης μειώνει σε 19-22. Τάιμ άουτ από τον Γιαννάκη…

12′ Νέο καλάθι από τον Μαυροειδή, το μεγαλύτερο πρόβλημα του Άρη (17-22).

12′ Ο Αθηναίου με λέι απ κάνει το 15-22.

11′ Βολές για τον Μαυροειδή από φάουλ που δεν υπήρχε αλλά το είδε ο Παναγιώτου… Το σκορ γίνεται 15-20.

11′ Ο Αθηναίου σκοράρει για το 13-20.

Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: ΑΕΚ – ΑΡΗΣ 13-18

10′ Λάθος φάουλ του Μποχωρίδη, δίνει βολές στον Λαρεντζάκη, 1/2 και 13-18.

10′ Ο Μπελ βρίσκει στόχο (12-18).

10′ Καλάθι και φάουλ από τον Μαυροειδή, μειώνει η ΑΕΚ (12-16).

9′ Ο Μποχωρίδης διάβασε το πλεονέκτημα με τον Ξανθόπουλο σκοράρει για το 10-16.

8′ Βολές για τον Λαρεντζάκη, 1/2 και 10-14.

8′ Νέο καλάθι από τον Μαυροειδή (9-14).

7′ Βολές για τον Ντουβιέ, 2/2 και 7-14.

7′ Ο Μαυροειδής κάνει το 7-12.

7′ Βολές για τον Μάρας, 2ο φάουλ του Χάντερ, 1/2 και 5-12.

6′ Εκπληκτική φάση με τον Μούρτο, κάρφωμα και 5-11.

6′ Φόλοου του Χάντερ και 5-9.

Τάιμ άουτ στο ΟΑΚΑ…

5′ Αιφνιδιασμός για τον Άρη, τάπα στον Μούρτο, αλλά ο Μάρας μετά από επιθετικό ριμπάουντ κάνει το 3-9.

5′ Ο Μούρτος βρίσκει στόχο και κάνει το 3-7.

3′ Τρίποντο από τον Λαρεντζάκη (3-5).

2′ Νέο εξαιρετικό ανάποδο λέι απ του Φλιώνη και 0-5. Σωστά έπραξε ο 20χρονος βρίσκοντας χώρο στη ρακέτα της ΑΕΚ…

1′ Καλάθι και φάουλ από τον Φλιώνη, ανοίγει το σκορ (0-3).

Η πεντάδα του Άρη: Φλιώνης, Μποχωρίδης, Μούρτος, Τσαϊρέλης, Μάρας.

Η πεντάδα της ΑΕΚ: Γκριν, Λαρεντζάκης, Χάρις, Τζέιμς, Χάντερ.

Έγινε η παρουσίαση των δύο ομάδων.

Λίγος κόσμος στο ΟΑΚΑ…

Stoiximan.gr: Θα επιστρέψει ως πρώτος ο Άρης στη Superleague;

Οι παίκτες του Άρη έχουν βγει στο παρκέ του ΟΑΚΑ για τα πρώτα αναγνωριστικά σουτ.

Τέσσερις πρώην παίκτες του Άρη ανήκουν στο ρόστερ της ΑΕΚ φέτος. Πρόκειται για τους Βασίλη Ξανθόπουλο, Βασίλη Καββαδά, Παναγιώτη Βασιλόπουλο και Γιαννούλη Λαρεντζάκη.

Ο Άρης έχει ρεκόρ 5-9 στο πρωτάθλημα και βρίσκεται στην 11η θέση. Η ΑΕΚ έχει ρεκόρ 8-6 και είναι στην 6η θέση της βαθμολογίας.