Ο Γιάννης ήταν συγκλονιστικός, αλλά οι Μπακς «αυτοκτόνησαν» κόντρα στους Μπουλς (video)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν για ακόμη ένα ματς συγκλονιστικός, όμως οι Μπακς «αυτοκτόνησαν» στο τελευταίο λεπτό του ντέρμπι με τους Μπουλς γνωρίζοντας την ήττα με 118-113 σε μια απίστευτη ματσάρα.
Ο Έλληνας σούπερ σταρ σημείωσε 36 πόντους, είχε 11 ριμπάουντ, 7 ασίστ, με 14/24 δίποντα και 6/9 βολές σε 33 λεπτά, όμως η συγκλονιστική εμφάνιση του «Greek Freak» δεν ήταν αρκετή για τους Μπακς, που γνώρισαν την πέμπτη ήττα της σεζόν (12-5 το ρεκόρ τους).

Αντίθετα οι Μπουλς με τρίποντα-μαχαιριές από τον Κόμπι Ουάιτ και τον Νίκολα Βούτσεβιτς, άλωσαν το Μιλγουόκι, πανηγυρίζοντας την 8η νίκη τους στη σεζόν (8-10 το ρεκόρ τους), με τον ΝτεΡόζαν να είναι… διαστημικός, έχοντας 36 πόντους, 4 ριμπάουντ και 8 ασίστ σε 37 λεπτά.