Ο Γιουμπιτάνα κάνει το 1-1 για τον Ατρόμητο κόντρα στην ΑΕΛ στις καθυστερήσεις (video)

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντένζελ Γιουμπιτάνα κατάφερε με εξαιρετικό πλασέ να κάνει το 1-1 για τον Ατρόμητο στο ματς Κυπέλλου με την ΑΕΛ, δίνοντας ακόμα περισσότερες ελπίδες πρόκρισης στους Περιστεριώτες.

Με την ΑΕΛ να παίρνει προβάδισμα στο 80′ με τον Όγκομποε, οι παίκτες του Ατρομήτου όσο ο αγώνας έφτανε στο τέλος του, πίεζαν προκειμένου να καταφέρουν να ισοφαρίσουν και να έχουν περισσότερες ελπίδες πρόκρισης στη ρεβάνς. Οι προσπάθειες αυτές απέδωσαν καρπού στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Συγκεκριμένα ο Ρομπάιγ έκανε τη σέντρα, ο Ηλιάδης έκανε την κεφαλιά προσπαθώντας να διώξει και ο Γιουμπιτάνα με εξαιρετικό πλασέ νίκησε τον Σουλούκο κάνοντας το 1-1 και δίνοντας ακόμα περισσότερες ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας στον Ατρόμητο.