Ο Γκάμα ξεπέρασε τον… περσινό του εαυτό

Ο Μπρούνο Γκάμα έχει επιστρέψει από τον τραυματισμό του και δίνει σημαντικές βοήθειες επιθετικά στον Άρη.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με εκατοντάδες στοιχήματα & επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ!

Το χθεσινό ματς του Άρη με τον Παναιτωλικό ήταν το 7ο φετινό του Μπρούνο Γκάμα και 6ο συνεχόμενο που ξεκίνησε ως βασικός.

Ο Πορτογάλος άσος επέστρεψε δυναμικά μετά τον τραυματισμό του, καθώς έπειτα από ένα 10λεπτο κόντρα στον Βόλο, στον πρώτο αγώνα που έπαιξε μετά από 7-8 μήνες, καθιερώθηκε στην αρχική ενδεκάδα.

Συμπλήρωσε με τον χθεσινό αγώνα συνολικά 433 αγωνιστικά λεπτά, έχοντας πετύχει και τρία γκολ. Ενα κόντρα στην Λάρισα ένα στην Ξάνθη και το χθεσινό.

Μάλιστα, ξεπέρασε κατά ένα τα περσινά του γκολ με τον Άρη, καθώς πριν τον σοβαρό του τραυματισμό είχε σκοράρει μόνο κόντρα σε Απόλλωνα Σμύρνης και Λαμία, στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος που έπαιξε.