Ο εξυγιαντικός “νόμος” της… Τούμπας: Καθυστερήσεις μέχρι την ισοφάριση με πέναλτι φάντασμα!

Ο νόμος της… Τούμπας: Καθυστερήσεις μέχρι την ισοφάριση με πέναλτι φάντασμα!

Απίστευτα πράγματα έγιναν απόψε στην Τούμπα που καταγράφουν ότι απίστευτα πράγματα γίνονται στο ελληνικό πρωτάθλημα της… εξυγίανσης.

Με απίστευτη… ερμηνεία του Σλοβένου διαιτητή, Βίντσιτς, στις καθυστερήσεις, η ομάδα της… εξυγίανσης έμεινε όρθια απέναντι στον Παναθηναϊκό του Δώνη και ισοφάρισε με πέναλτι – φάντασμα που δόθηκε στο 96′.

Πέντε λεπτά καθυστερήσεις είχε δώσει ο Βίντσιτς, αλλά κράτησε το ματς μέχρι το 101′, όταν και σημειώθηκε το 2-2 από τον Βιεϊρίνια, μιας και χρειάστηκε πέντε λεπτά για να εκτελεστεί. Έξαλλος ο Δώνης, επιτέθηκε στον τέταρτο διαιτητή, αφού είδε να του κλέβουν τη μεγαλύτερη νίκη του από τη μέρα που ανέλαβε τον Παναθηναϊκό.