Ο Λεβαντόφσκι το γρηγορότερο γκολ του στη Bundesliga! Απίστευτο γυριστό και γκολ Νο200! (video)

Πριν καν συμπληρωθούν δύο λεπτά παιχνιδιού στο Μπάγερν – Γκλάντμπαχ, ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι άνοιξε το σκορ και πέτυχε το γρηγορότερο γκολ της καριέρας του στα γερμανικά γήπεδα!

Έχει πετύχει χατ-τρικ, καρέ, πέντε γκολ σε εννέα λεπτά, έχει σκοράρει με κάθε τρόπο και σε κάθε περίσταση. Ακόμη και μετά από 272 γκολ, όμως, ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι καταφέρνει να ξεπερνά τον εαυτό του και το έκανε ξανά, στο ματς της πρωταθλήτριας Μπάγερν κόντρα στη Γκλάντμπαχ.

Μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Πολωνός σούπερ σταρ βρήκε δίχτυα για 37η φορά στη φετινή Bundesliga (τρία γκολ για να πιάσει το ρεκόρ του Γκερντ Μίλερ) κι έτσι πέτυχε το γκολ υπ’αριθμόν 273, το οποίο είναι και το γρηγορότερο της καριέρας του στα γερμανικά γήπεδα!

Με εκπληκτικό εναέριο βολέ ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι έφτασε τα 38 γκολ την φετινή σεζόν και έκανε το 3-0 απέναντι στην Γκλάντμπαχ πριν ακόμα βγει το ημίχρονο!