ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑ

Ο Μαρμαρίδης πρωταγωνιστής με δυο γκολ στη νίκη του Ποσειδώνα Μηχανιώνας

Ο Χρήστος Μαρμαρίδης ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής με δυο γκολ στη νίκη με 4-2 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας κόντρα στη Δόξα Δράμας.

Οι γηπεδούχοι επέστρεψαν στα νικηφόρα αποτελέσματα ανεβαίνοντας στην 7η θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς μαζί με τον Κεραυνό Αγγελοχωρίου.

Η Δόξα για ένα ακόμη ματς πλήρωσε τα αβίαστα ατομικά της λάθη και βρέθηκε στο ημίχρονο δίκαια 2-0 πίσω στο σκορ.

Στο β’ μέρος ανεβάζοντας τις γραμμές της δέχθηκε άλλα δύο τέρματα και τουλάχιστον στο τελευταίο 20λεπτό κατάφερε να περιορίσει το εύρος της ήττας μειώνοντας με δύο γκολ του Μπρατσιάνη σε 4-2.

Στο 13’ ο Μαρμαρίδης με κεφαλιά έκανε το 1-0, στο 19’ ο ίδιος παίκτης με ωραίο φαλτσαριστό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 63’ λάθος στην άμυνα της Δόξας και ο Κίζυλης έκανε το 3-0  για να έρθει το 4-0 στο 65’ και πάλι με τον Κίζυλη.

Στο 75’ από πάσα του Παπαϊωάννου ο Μπρατσιάνη με ωραίο σουτ μείωσε σε 4-1 για να κάνει πάλι ο Μπρατσιάνη με παρόμοιο τρόπο μετά από σέντρα του Μπλιού στο 86’ το τελικό 4-2.