Ο Νέτο θυμήθηκε το «χρυσό» του γκολ στους «8» του Κυπέλλου με την Ξάνθη (videos + photo)

Με αφορμή το σημερινό ματς του Άρη, ο Νέτο θυμήθηκε το «χρυσό» γκολ που πέτυχε στον προημιτελικό Κυπέλλου του 2010 με αντίπαλο την Ξάνθη.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Στις 10 Φεβρουαρίου του 2010 σε ένα γήπεδο… λίμνη από την καταρρακτώδη βροχή ο Άρης βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 70’ (σκόρερ ο Στίνγκα) και ήθελε ένα γκολ για να στείλει σε δεύτερο αγώνα τον προημιτελικό, όπως ήταν τότε το σύστημα στο Κύπελλο Ελλάδας.

Τελικά στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Άρης κέρδισε φάουλ, ο Μεριέμ το εκτέλεσε, ο Κάμπορα έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Νέτο με κοντινό σουτ «έγραψε» το  λυτρωτικό 1-1, που αργότερα έστειλε τον Άρη στον τελικό του ΟΑΚΑ.

«Σήμερα μου έστειλαν αυτό το βίντεο. Μόνο αξέχαστες στιγμές έζησα σε αυτά τα 10 χρόνια… ΑΡΗΣ». Η ανάρτηση του Βραζιλιάνου πρώην παίκτη του Άρη: