Ο νεαρός Γκαρνάτσο «υπέγραψε» το «διπλό» της Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε στις καθυστερήσεις τη νίκη στο Λονδίνο επί της Φούλαμ με 2-1, για την 16η αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος, χάρη στον νεαρό Αλεχάντρο Γκαρνάτσο.

Η ομάδα του Ερικ Τεν Χαγκ προηγήθηκε με τον Ερικσεν στο 14ο λεπτό, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Τζέιμς (61′), για να έρθει ο 18χρονος επιθετικός στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και να χαρίσει τη νίκη στους «κόκκινους διαβόλους».

Στο μεταξύ νέο «αέρα» έφερε ο Ουνάι Εμερι στην Αστον Βίλα, η οποία πήρε μεγάλη νίκη μέσα στην έδρα της Μπράιτον με 2-1. Η ομάδα του Μπέρμιγχαμ είχε μεγάλο πρωταγωνιστή τον αναγεννημένο Ντάνι Ινγκς, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του.

Οι «γλάροι» προηγήθηκαν με τον ΜαλκΑλιστερ μόλις στο πρώτο λεπτό, αλλά η Βίλα ήταν καλύτερη και ανέτρεψε το σκορ. Συνοπτικά, τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής στην Premier League, οι σκόρερ και η βαθμολογία:

Μάντσεστερ Σίτι-Μπρέντφορντ 1-2