Ο Ντιμπάλα με χατ τρικ «υπέγραψε» το 3-2 της Ρόμα επί της Τορίνο (video)

Ο Ντιμπάλα πήρε από το χέρι τη Ρόμα και με χατ τρικ την οδήγησε στη δύσκολη νίκη με 3-2 επί της Τορίνο στο Ολίμπικο, στο παιχνίδι με την οποία ολοκληρώθηκε η 26η αγωνιστική της Serie A!

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, όταν ο Σαζόνοφ έκανε πέναλτι στον Αζμούν και ο Ντιμπάλα το εκτέλεσε εύστοχα, με την Τορίνο να βρίσκει άμεσα απάντηση, ισοφαρίζοντας μόλις δύο λεπτά αργότερα (44′) με τον Ζαπάτα.

Ο Ντιμπάλα έβαλε εκ νέου τη Ρόμα στη θέση του οδηγού, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα με υπέροχο μακρινό σουτ, ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ του στο 69′, με άπιαστο πλασέ από πολύ πλάγια θέση. Στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του αγώνα, η Τορίνο πίεσε την άμυνα των «τζαλορόσι», αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει για το τελικό 3-2 με αυτογκόλ του Χούισεν.