Ο Ντουρμισάι… υποβίβασε τον Ντιγκινί

Στη… μάχη των δύο πρώην του Άρη, του Φιορίν Ντουρμισάι και του Νικολά Ντιγκινί, νικητής βγήκε ο πρώτος.
Με πρωταγωνιστή τον Φιορίν Ντουρμισάι που σκόραρε δις, η Νέα Σαλαμίνα επικράτησε 3-0 της ΑΕ Ζακακίου η οποία περιμένει τον μαθηματικό υποβιβασμό της.

Η κίπερ της ΑΕΖ, Μπέκερ, αποβλήθηκε στο 18ο λεπτό για παράβαση πέναλτι στην οποία υπέπεσε και ο Ντουρμισάι άνοιξε το σκορ από την άσπρη βούλα στο 21’. Και στο 74ο λεπτό ο Σάμπο αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για να αφήσει τους γηπεδούχους με εννιά ποδοσφαιριστές, κάνοντας δεύτερο πέναλτι στο ματς. Ο Ντουρμισάι ήταν εύστοχος ξανά από τα έντεκα βήματα και η Νέα Σαλαμίνα έγραψε το 2-0, κλειδώνοντας το τρίποντο στο 75’.

Ο Χάνγκα στο 80’ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0 για λογαριασμό των φιλοξενούμενων.