Ο Οριέ έφυγε από το γήπεδο στο ημίχρονο του Τότεναμ – Λίβερπουλ

Ο Σερζ Οριέ αποχώρησε από το ημίχρονο του αγώνα της Τότεναμ με τη Λίβερπουλ μετά από επεισόδιο στα αποδυτήρια.

Θερμό επεισόδιο έγινε στα αποδυτήρια της Τότεναμ στην ανάπαυλα του ημιχρόνου του αγώνα με τη Λίβερπουλ (1-3). Αιτία ήταν το γκολ που δέχτηκαν λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι από τον Σαντιό Μανέ.

Σύμφωνα με την Daily Mail, ο Σερζ Οριέ κατηγορήθηκε (χωρίς να κατονομάζεται από ποιον ή ποιους) ως υπεύθυνος για το γκολ, ακολούθησε ένταση και ο Ιβοριανός μπακ αντικαταστάθηκε με την έναρξη του δευτέρου μέρους από τον Χάρι Γουίνκς.

Μάλιστα, ο Οριέ δεν ήταν στην εξέδρα των αναπληρωματικών στο δεύτερο ημίχρονο και όπως αναφέρει το ίδιο δημοσίευμα αποχώρησε από το γήπεδο εκνευρισμένος.