Πάλεψε, αλλά ηττήθηκε στο Ελληνικό ο Άρης ELGEK

Αξιοπρεπή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Άρης ELGEK απέναντι στο πρωτοπόρο της βαθμολογίας, Ελληνικό, γνωρίζοντας την ήττα στην Αθήνα με 65-54.

Τα κορίτσια του Βασίλη Μασλαρινού, πάντως, ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι γηπεδούχες ξέφυγαν με δέκα πόντους στην τρίτη περίοδο και «καθάρισαν» τον αγώνα.

Δεκάλεπτα: 17-15, 32-27, 47-38, 65-54

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Καμήτσος

Ελληνικό (Καπογιάννη-Παντελάκης): Γκοτζή 13 (1/2 τρ.), Σταμάτη 5, Σπυριδοπούλου 5(4 ασίστ , 3 κλεψ.), Ερμείδου, Παντέλη 5, Μπαλτά 2, Νικολαϊδου (4 κλεψ.), Χαλιβέρα 5(1/3 τρ.), Τζόνσον 10(12 ριμπ., 5 ασίστ 3 κλεψ. ), Μπόνη 20(4/6τρ., 4 ριμπ., 2 κλεψ.), Θεοδώρου, Λούκα.

Άρης ELGEK (Μασλαρινός): Σύρρα 4, Χατζάκου 2, Κανταρά  7, Όλιβερ 5(2/11 διπ., 15 ριμπ.), Κατωπόδη 2 , Πολύχρου, Τράντα 2,  Μούλη 18 (9 ριμπ., 5 ασίστ), Κωτούλα 12(6/11διπ.), Σταμπουλίδου.