Πάλεψε ο Άρης, αλλά λύγισε (2-3) από τον Ολυμπιακό

Πάλεψε ο Άρης, αλλά λύγισε (2-3) από τον Ολυμπιακό, στην πρώτη αγωνιστική του δεύτερου γύρου της Α’ γυναικών βόλεϊ μέσα στο ΔΑΚ Πυλαίας.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο πρώτο σετ σχετικά εύκολα (14-25), αλλά με αντεπίθεση διαρκείας και μετά από σκληρή μάχη τα κορίτσια του Άρη έκαναν την ανατροπή στο σκορ, παίρνοντας τα επόμενα δυο σετ με 25-22, 28-26. Στο τέταρτο σετ δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό των φιλοξενούμενων (9-25) και όλα κρίθηκαν στην “ρώσικη ρουλέτα” του πέμπτου σετ.

Τα σετ: 14 – 25,  25 – 22, 28 – 26, 9 – 25, 12-15.

Αξίζει να σημειωθεί ότι μοναδική φετινή ήττα του Ολυμπιακού είναι από τον Άρη με 3-2, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Διαιτητές: Βασιλειάδης, Ισκάς, Παρατηρητής: Τσοπάνογλου, Επόπτες: Λουμσί, Παπαδόπουλος Χ., Γραμματεία: Εμμανουηλίδου.