Πάτησε κορυφή με πρωταγωνιστή Κοκόριν ο Άρης Λεμεσού

Στην κορυφή της βαθμολογίας επέστρεψε ο Άρης Λεμεσού. Η ομάδα του Αλεκσέι Σιπιλέφσκι πέρασε… αέρα από το «Alphamega Stadium» επικρατώντας με το εμφατικό 4-0 της ΑΕ Λεμεσού και βρίσκεται στην πρώτη θέση, παρέα με τον ΑΠΟΕΛ και την Πάφο.

Μεγάλης πρωταγωνιστής για τη νικήτρια ομάδα ο Κοκόριν, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 39ο λεπτό, με τον Χέντι να αποβάλλεται στο 45’ και να αφήνει τους γηπεδούχους με ποδοσφαιριστή λιγότερο. Κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι και έκλεισαν το ημίχρονο με προβάδισμα δύο τερμάτων αφού ο Μαγιαμπέλα στο 45’+4’ έγραψε το 2-0.

Ο Κοκόριν στο 66ο λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, με τον Νίκολιτς στο 88’ να βάζει το κερασάκι στην τούρτα για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.