Πέρασε από τη Λάρισα ο Ολυμπιακός (70-101)

Ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε στο πρώτο μέρος, πάτησε γκάζι και έφυγε νικητής από το κλειστό της Νεάπολης επικρατώντας της Λάρισας με 101-70.

Ο Ολυμπιακός επιβεβαίωσε την ανωτερότητά του και έφυγε νικητής από το κλειστό της Νεάπολης επικρατώντας της Λάρισας με 101-70 για την 9η αγωνιστική της Stoiximan Basket League.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν τους ερυθρόλευκους για ενάμιση δεκάλεπτο, όμως η συνέχεια ανήκε καθαρά στον Ολυμπιακό με τον Γιώργο Πρίντεζη να δίνει το έναυσμα για την αντεπίθεση των φιλοξενούμενων και τον Σάσα Βεζένκοβ να κάνει ένα ακόμα εξαιρετικό παιχνίδι. Αγωνία επικρατεί ωστόσο στο ερυθρόλευκο στρατόπεδο καθώς ο Μουστάφα Φαλ αποχώρησε τραυματίας δύο λεπτά πριν από το ημίχρονο και δεν επέστρεψε έκτοτε στο παρκέ.