Πήραν… άριστα 10 οι κορασίδες!

Με το εμφατικό 10-0 θριάμβευσε η ομάδα ποδοσφαίρου κορασίδων του Άρη απέναντι στον Άγιο Παύλο (junior), για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η Κεχαγιά άνοιξε το σκορ μόλις στο 10ο δευτερόλεπτο της αναμέτρησης, μετά από σέντρα της Πολωνίδου, για να ακολουθήσουν τα γκολ της Κυριαζίδη στο 4′ με ατομική προσπάθεια, της Χαχαμίδου στο 15′ με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ της Διονυσάτου και της ίδιας παίκτριας στο 19′.

Το 25λεπτο ημίχρονο έληξε με σκορ 4-0, αλλά ο «βομβαρδισμός» συνεχίστηκε στην επανάληψη, με τέρματα των Ευαγγελίδου (35′), Βερβερίδου (36′), Κυριαζίδη (39′ και 43′), πάλι της Ευαγγελίδου (47′), για να διαμορφώσει το τελικό 10-0 η Κεχαγιά με κεφαλιά στο 49′, αφού είχε προηγηθεί πάσα της Χαχαμίδου επίσης με το κεφάλι.

ΑΡΗΣ (Μακρίδης): Μουστάκη, Ευαγγελίδου, Χαχαμίδου, Βατού, Διονυσάτου, Κεχαγιά, Βουτσά, Πολωνίδου, Κυριαζίδη, Βερβερίδου.