Πήραν το λονδρέζικο ντέρμπι τα «Σφυριά»: Γουέστ Χαμ – Τότεναμ 1-0 (videos)

Με σκόρερ τον Μάρκος Αντόνιο η Γουέστ Χαμ επικράτησε με 1-0 της Τότεναμ εντός έδρας και ανέβηκε στην τετράδα.

Συνεχίζει ακάθεκτη η Γουέστ Χαμ. Η ομάδα του Ντέιβιντ Μόγιες ήταν εξαιρετική σε ακόμα ένα παιχνίδι και υποχρέωσε την ασταθή Τότεναμ σε μία ακόμα ήττα. Έτσι τα «σφυριά» ανέβηκαν στην τετράδα, ενώ η Τότεναμ έπεσε έκτη και πλέον η Γιουνάιτεντ με παιχνίδι λιγότερο βρίσκεται στο -3 από την ομάδα του βόρειου Λονδίνου.

Στο άλλο παιχνίδι που έγινε εκείνη την ώρα στο Μπρέντφορντ, ο Τίλεμανς συνέχισε τις γκολάρες και στο 14ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στη Λέστερ, ωστόσο παρά την ισοφάριση των γηπεδούχων στο 60′ από τον Γιόρενσεν, ο Μάντισον καθάρισε για τις Αλεπούδες στο 73ο λεπτό που έκανε το 2/2 μετά την τεσσάρα στην Γιουνάιτεντ.