Πήρε άλλο ένα… θρίλερ η Λίβερπουλ, 1-2 την Κρίστας Πάλας

Η Λίβερπουλ βρέθηκε και πάλι με την θηλιά στον λαιμό, όμως ένα γκολ του Φιρμίνο στο 85ο λεπτό έφερε άλλο ένα χιτσκοκικό τρίποντο στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας (1-2).

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με εκατοντάδες στοιχήματα & επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ!

Το έργο έχει ξαναπαιχθεί πολλάκις, αυτή τη φορά η προβολή έγινε στο Σέλχαρστ Παρκ. Ο Κλοπ επέλεξε να κρατήσει για 90 λεπτά τον Σαλάχ στον πάγκο, έπαιξε με τον Λόβρεν βασικό, όμως ακόμα κι έτσι, κάτι έγινε και κέρδισε!

Η Κρίσταλ Πάλας τσουλούσε καλύτερα το τόπι, ειδικά στο πρώτο μέρος αφόπλισε εντελώς την Λίβερπουλ που δεν λειτουργούσε καλά.  Ο Αγιού έχασε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία, ενώ η φάση που δυναμίτισε το παιχνίδι ήρθε στο 43ο λεπτό, όταν το γκολ του Τόμκινς με κεφαλιά ακυρώθηκε για φάουλ εκτός φάσης στον Λόβρεν μετά από εξέταση του VAR.