ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Παλικ-Άρη η Κ19! «Σκούπισε» τον ΠΑΟΚ με 3-2 κι έδειξε τον δρόμο

Τον… δρόμο για την πρώτη ομάδα έδειξε η Κ19 του Άρη με την εκτός έδρας νίκη της επί του ΠΑΟΚ με 3-2.

Οι «μικροί» έδωσαν το έναυσμα για του Άντρες και το αυριανό παιχνίδι της Τούμπας (28/11, 19:30) και επικράτησαν ύστερα από μια εξαιρετική εμφάνιση.

Το σκορ για τον Άρη άνοιξε ο Πάγιος στο 40ο λεπτό με υπέροχη κεφαλιά, το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου. Οι Κιτρινόμαυροι δεν σταμάτησαν εκεί και προηγήθηκαν με 2-0 χάρις στο ωραίο τελείωμα του Παναγίδη μέσα από την περιοχή στο 55′.

Εν συνεχεία ο ΠΑΟΚ πίεσε και κατάφερε να φτάσει στο 2-2 με τα τέρματα του Μπάμπουρα (59′ και 82′). Όμως ο Άρης δεν… πλήρωσε το «νεκρό» του διάστημα στο ματς και ο Τσιπούρας ήταν αυτός που με γκολ στο 83′ έδωσε την σπουδαία νίκη για τους Κιτρινόμαυρους.

Σύνθεση: Τρίγκατζης, Μαρμαρίδης (79’ Χατζηϊωάννου), Γιαννάκου, Χρυσόπουλος, Τσιάτσιος (75’ Τζίμας), Σαλιάρης, Πάγιος, Σγουρός (79’ Μεταξάς), Τσέρα (65’ Βακουφτσής), Τσιπούρας, Παναγίδης

Σκόρερ: 59′, 82′ Μπάμπουρας – 40′ Πάγιος, 55′ Παναγίδης, 83′ Τσιπούρας