Παναιτωλικός – Πανιώνιος 0-0: Όλα μηδέν στο Αγρίνιο

Πανατωλικός και Πανιώνιος άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς ενόψει της ρεβάνς στη Νέα Σμύρνη, καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 στο Αγρίνιο για τη φάση των 16 του Κυπέλλου. Με 10 παίκτες από το 63′ οι φιλοξενούμενοι λόγω αποβολής του Λυμπεράκη που είχαν και δοκάρι με τον Εμμμανουηλίδη στο 76′.

ίναι δεδομένο πως ο μεγάλος στόχος τόσο του Παναιτωλικού όσο και του Πανιωνίου είναι η αποφυγή του υποβιβασμού. Ωστόσο, η μοίρα τα έφερε έτσι που οι δύο ομάδες θα δώσουν “μάχη” και στη φάση των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας, με έπαθλο την πρόκριση στα προημιτελικά του θεσμού.

Μέχρι το 70ό λεπτό, οι δύο ομάδες δεν έδειξαν μεγάλη διάθεση να κυνηγήσουν τη νίκη, αλλά από εκείνο το σημείο και ύστερα υπήρξαν αρκετές καλές στιγμές έκαστος, με αποκορύφωμα το δοκάρι του Δημήτρη Εμμανουηλίδη στο 76′. Παράλληλα, οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται σωστά για πέναλτι στο 84ο λεπτό για χέρι του Τσιλούλη μέσα στη μεγάλη περιοχή, με τον Αλέξανδρο Τσαμούρη να δείχνει να συνεχιστεί το ματς.