Πανθρακικός – ΟΦΗ 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Πανθρακικός κέρδισε τον ΟΦΗ με 3-1 και βρέθηκε και πάλι έναν βαθμό πάνω από τον Άρη, ισοβαθμώντας με την Βέροια που έχει 30 βαθμούς, αλλά και την ΑΕΚ η οποία όμως παίζει αύριο στα Γιάννενα με τον ΠΑΣ.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΟΦΗ 3-1

(Λουσέρο 16′, Μπαϊκαρά 26′, Παπαδόπουλος 82′ (πεν.) – Ιωαννίδης 23′)

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Δερμιτζάκης): Κουτσόπουλος, Σκιλοπίδης (Μίνγας 65′), Σαρακατσάνος, Σερφά, Χρήστου, Καστελάν, Μουνάφο, Μπαϊκαρά, Βαϊρουά, Λουσέρο

ΟΦΗ (Πετράκης): Γουναρίδης, Μπούρμπος, Σόουζα, Κουρδάκης, Μονιάκης, Μακρής, Νύκταρης (Ζορμπάς 56′), Λαμπρόπουλος, Βερόν, Ιωαννίδης, Περογαμβράκης.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Πανθρακικός – ΟΦΗ 3-1

90’+1′ Αποβάλλεται και ο Σόουζα για τον ΟΦΗ, επιδίωξε την δεύτερη κίτρινη κάρτα..

89′ Σουτ του Ζορμπά, μπλοκάρει ο Κουτσόπουλος.

86′ Κανούλας αντί Περογαμβράκη για τον ΟΦΗ.

86′ Ντιόγκο αντί Χρήστου για τον Πανθρακικό.

85′ Σουτ του Μουνάφο, μπλοκάρει ο Γουναρίδης.

82′ ΓΚΟΛ! Πέναλτι για τον Πανθρακικό. Ο Παπαδόπουλος το κέρδισε, αυτός το εκτέλεσε και έκανε το 3-1.

77′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό, σουτ του Παπαδόπουλο εξουδετερώνει ο Γουναρίδης.

73′ Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο.

69′ Δεύτερη κίτρινη του Μακρή, με 10 παίκτες μένει ο ΟΦΗ!

68′ Μίνγκας αντί Σκλιοπίδη, πρώτη αλλαγή για τον Πανθρακικό.

64′ Κίτρινη κάρτα στον Λαμπρόπουλο.

57′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ζορμπάς στη θέση του Νύκταρη.

56′ Σουτ του Περογαμβράκη για τον ΟΦΗ, η μπάλα περνάει έξω από την εστία του Κουτσόπουλου.

46′ Σουτ του Βαϊρουά, έξω η μπάλα. Πολλά κενά στην άμυνα του ΟΦΗ…

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Πανθρακικός – ΟΦΗ 2-1

45’+1′ Κίτρινη κάρτα στον Σόουζα.

45′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό με τον Βαϊρουά, τετ α τετ με τον Γουναρίδη, η μπάλα κόρνερ.

41′ Φάουλ του Λουσέρο, μπλοκάρει ο Γουναρίδης.

40′ Κίτρινη κάρτα στον Μακρή.

35′ Σουτ του Μονιάκη, έξω η μπάλα…

33′ Κίτρινη κάρτα στον Σερφά.

31′ Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Λαμπρόπουλος βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά δεν πρόλαβε να πλασάρει τον Κουτσόπουλο…

26′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό με κεφαλιά του Μπαϊκαρά!

25′ Σουτ του Βαϊρουά, έξω η μπάλα…

23′ ΓΚΟΛ! Ισοφάρισε ο ΟΦΗ σε 1-1! Με σουτ του Ιωαννίδη οι Κρητικοί κάνουν το 1-1. Ασίστ από τον Λαμπρόπουλο.

17′ Κίτρινη κάρτα στον Μονιάκη.

16′ ΓΚΟΛ! Ο Πανθρακικός ανοίγει το σκορ με τον Λουσέρο. Λανθασμένη εκτίμηση από τον Γουναρίδη σε σέντρα του Μουνάφο, με πλασέ ο Λουσέρο έκανε εύκολα το 1-0…

13′ Σουτ από τον Βαϊρουά, μπλοκάρει ο Γουναρίδης.

10′ Επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις ο ΟΦΗ, κυρίως με τον Περογαμβράκη, βγήκε γρήγορα και μάζεψε τη μπάλα ο Κουτσόπουλος.

7′ Σουτάρει ο Λουσέρο, έξω η μπάλα…

6′ Πρώτο σουτ του αγώνα, από τον Βερόν του ΟΦΗ, μπλοκάρει ο Κουτσόπουλος.

4′ Από το ξεκίνημα προσπαθεί να πιέσει ο Πανθρακικός, προς το παρόν σε θέση άμυνας ο ΟΦΗ που παίζει με οχτώ απουσίες, μεταξύ αυτών και οι Παπάζογλου – Κουτσιανικούλης.

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Πέτρου Θεοδωρίδη.

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι.

Η ενδεκάδα του Πανθρακικού: Κουτσόπουλος, Σκλιοπίδης, Σαρακατσάνος, Σερφά, Χρήστου, Καστελάν, Μουνάφο, Μπαϊκαρά, Βαϊρουά, Λουσέρο, Παπαδόπουλος.

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Γουναρίδης, Μπούρμπος, Σόουζα, Κουρδάκης, Μονιάκης, Μακρής, Νύκταρης, Λαμπρόπουλος, Βερόν, Ιωαννίδης, Περογαμβράκης.

Ο Πανθρακικός βρίσκεται στην 15η θέση με 27 βαθμούς, ο ΟΦΗ με 31 βαθμούς στην 11 θέση.