Πανσερραϊκός – Δόξα Δράμας 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παράλληλα με τον αγώνα του Αρη στην Ελευθερούπολη, το ενδιαφέρον στρέφεται μοιραία και στο παιχνίδι του Πανσερραϊκού με τη Δόξα Δράμας στις Σέρρες, όπου οι κίτρινοι θέλουν στραβοπάτημα των γηπεδούχων (ισοπαλία ή ήττα) για να προσπεράσουν και να τερματίσουν πρώτοι.

Το PRESSARIS θα έχει live ενημέρωση για το παιχνίδι αυτό. Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ

86′ Ο Γαιδαρτζής παίρνει την θέση του Γκόγκα και κλείνουν οι αλλαγές και για τους γηπεδούχους

77′ Ο Παλιούρας με την έξοδο του σώζει τον Πανσερραϊκό από την ισοφάριση προλαβαίνοντας με την έξοδο του τον Μουδούρογλου

76′ Τρίτη αλλαγή για την Δόξα, ο Κυριακίδης δίνει την θέση του στον Δούμπλατζη ενώ ο Τριανταφύλλου παίρνει την θέση του Παπαστεργίου

72′ Δεύτερη αλλαγή για την Δόξα και ο Χαριτίδης μπαίνει στην θέση του Στόικου

67′ Πρώτη αλλαγή για τον Πανσερραϊκό, ο Μπονέρης παίρνει την θέση του Ραχίμ

53′ Δεύτερο δοκάρι για τους γηπεδούχους. Ο Γκόγκας εκτελεί φάουλ από δεξιά και έξω από την περιοχή και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Καράδαη

– Ξεκίνησε το β΄ημίχρονο

TEΛΟΣ ΤΟΥ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

41′ ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό. Κάθετη του Ρούτση στον Γκόγκα που βγαίνει απέναντι στην εστία της Δόξας και έξω από την περιοχή προλαβαίνει την έξοδο του Καράδαη και με πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της δραμινής εστίας (1-0).

37′ ευκαιρία για τον Γκόγκα να σκοράρει, αλλά το γυριστό σουτ που έκανε με τον Καράδαη στο τετ α τετ έφυγε ελάχιστα άουτ από το δεύτερο δοκάρι.

– Επιθετικός μονόλογος του Πανσερραϊκού με τους παίκτες του να μην μπορούν να σπάσουν την πολυπρόσωπη άμυνα της Δόξας. Από την πλευρά της η Δόξα ψάχνει την αντεπίθεση για να αιφνιδιάσει.

20′ Με το φορείο βγήκε ο Σιάμπος, αναγκαστική αλλαγή μπαίνει στην θέση του ο Κανετίδης

18′ Πρώτη καλή ευκαιρία για την Δόξα με τον Μουδούρογλου να κάνει διπλή προσπάθεια μέσα από την περιοχή και το δεύτερο σουτ να φεύγει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Παλιούρα.

13′ Δοκάρι για τους γηπεδούχους. Σέντρα του Ραχίμ από δεξιά βρίσκει μέσα στην περιοχή τον Γκόγκα που πιάνει κεφαλιά και στέλνει την μπάλα χαμηλά  στο αριστερό δοκάρι του Καράδαη

– O Πανσερραϊκός ψάχνει το γρήγορο γκολ…

9′ Καλό σουτ του Ραχίμ από το ύψος της περιοχής φεύγει ελάχιστα άουτ

5′ Απ’ ευθείας φάουλ του Παπαστεργίου έξω από την περιοχή και αριστερά στέλνει την μπάλα λίγο έξω από το δεύτερο δοκάρι του Καράδαη.