Παράπονα του Άρη για την διαιτησία στη Ρόδο

Έντονη είναι η δυσαρέσκεια στις τάξεις του Άρη για τη διαιτησία στο σημερινό παιχνίδι με τον Κολοσσό.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με Live Streaming και Cash-out (ισχύουν όροι & προϋποθέσεις)!

Οι κίτρινοι έχουν έντονα παράπονα για τις αποφάσεις των διαιτητών (Παπαπέτρου, Κορομηλάς, Μπήτης) κυρίως στο τέταρτο δεκάλεπτο, όπου οι γηπεδούχοι πήγαν πολύ γρήγορα στο μπόνους των βολών και εκτέλεσαν 20 βολές σε ένα διάστημα, στο οποίο κυνηγούσαν στο σκορ (τέταρτη περίοδο).

Επίσης, οι διαιτητές έδωσαν λανθασμένα φάουλ στον Κεν Μπράουν, ενώ χρέωσαν με αμφισβητούμενο φάουλ τον Διαμαντή Σλαφτσάκη πάνω στον Λοβ στην πιο κρίσιμη φάση του αγώνα, 7,6” πριν τη λήξη της αναμέτρησης με το σκορ στο 87-86.