Παράσταση για έναν ρόλο

Ο Ατρόμητος ξεπέρασε με συνοπτικές διαδικασίες το εμπόδιο του Λεβαδειακού, επικρατώντας στο Περιστέρι με σκορ 3-0 και πλέον εδραιώνεται στις πρώτες θέσεις της Σούπερ Λιγκ.

Οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» από νωρίς το παιχνίδι χάρη σε δύο τέρματα, σε φάσεις “καρμπόν” του Ιγκλέσιας στο 12ο λεπτό και δύο λεπτά αργότερα (14’) του Λαζαρίδη. Ο Ναπολεόνι διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 76′.

Ατρόμητος (Παράσχος): Σηφάκης, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Καραγκούνης (77’ Πίτου Γκαρσία), Ούμπιντες (84’ Καραμάνος), Δημούτσος, Ναπολεόνι, Παπαδόπουλος (70’ Μπρίτο)

Λεβαδειακός (Φαράντος): Πρζιρόβσκι, Μουλόπουλος, Μάγκας, Λυκογιάννης (67’ Νικολακάκης), Μανόλο, Λαμπρόπουλος, Κονέ, Ορτέγκα (45’ Μπούστο), Μάρτινς, Μάντζιος, Κάντζι (81’ Βασιλείου)