Παραλίγο άνθρωπος του ματς ο αρχηγός Ενκουλού, έπαιξε 90 λεπτά στην ήττα του Καμερούν

Ο Νικολάς Ενκουλού αγωνίστηκε για δεύτερο σερί 90λεπτο και μάλιστα ήταν αρχηγός στην ήττα του Καμερούν, με 1-0 απέναντι στην Νότια Κορέα, στη Σεούλ.

Μάλιστα, ο 32χρονος αμυντικός παραλίγο να βγάλει και μία απίθανη ασίστ με τον Ταουάμπα να αστοχεί σε τετ α τετ.

Ήταν το δεύτερο σερί 90λεπτο με την Εθνική Καμερούν για τον Νικολά Ενκουλού , ο οποίος μετά το φιλικό παιχνίδι με το Ουζμπεκιστάν, έπαιξε και σε ολόκληρη την αναμέτρηση κόντρα στη Νότια Κορέα, σ’ έναν αγώνα που διεξήχθη στη Σεούλ. Και στον οποίο κόπηκαν 59.389 εισιτήρια.

Ο Ενκουλού έπαιξε αριστερός στόπερ σε τετράδα στην άμυνα, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, πήρε και το περιβραχιόνιο του αρχηγού όταν αντικαταστάθηκε ο Αμπουμπακάρ.

Ο 32χρονος κεντρικός αμυντικός ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του με το Καμερούν κι αναμένεται την Πέμπτη να βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη.