«Πασάς» στα Γιάννενα ο Άρης

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησαν τις φετινές τους υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Α2 οι γυναίκες του Άρη, οι οποίες πέρασαν νικηφόρα από τα Γιάννενα, υποχρεώνοντας τον τοπικό ΑΓΣ σε ήττα με 0-3 σετ.

Οι «κίτρινες» ήταν καλύτερες στο μεγαλύτερες διάστημα του αγώνα, ενώ ακόμα και στα μισά του 2ου σετ, όταν και βρέθηκαν πίσω με 18-16, μπόρεσαν ν΄ ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση. «Όπλα» τους ήταν το καλό σερβίς, η ομαδική δουλειά και η καλή άμυνα, που τις επέτρεψαν να πάνε το παιχνίδι εκεί που ήθελαν.

Μετά το τέλος του αγώνα, ο προπονητής του Άρη, Γιώργος Περσιανλής, τόνισε σχετικά: «Κάναμε μία καλή αρχή απέναντι σε μία καλή ομάδα. Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας και από αύριο κοιτάμε το επόμενο ματς με την Ελπίδα Αμπελοκήπων. Συγχαρητήρια στα κορίτσια».

Τα σετ: 17-25, 21-25, 21-25.

ΑΓΣ Ιωαννίνων: Τσαβλάρη, Λεωνιδάκη, Καραφουλίδου, Μπόζιου, Μωραϊτίδου, Μαγκλάρα, Εζινέλη (λ) / Τσελίκη.

Άρης: Ωρολογοπούλου, Βελίκοβα, Καλανταρίδου, Δαουλτζόγλου, Γάτση, Κοτέογλου, Διαμαντή (λ) / Κοσμά, Μπουσνάκη.